Hindistan'dan Ege'ye.
 

 

YogANA, kutsal olanı öğretebilmek için yetkinlik ve gerekli dönüşümü sağlamak amacıyla tasarlandı. Program müfredatı kurucu ve eğitmen Gülenay Pema'nın Hindistan ve Tayland'da uzun yıllar yaşayarak edindiği 18 yıllık yoga ve meditasyon tecrübesi üzerine örülmüştür.

Hindistan'a ait yoga öğretisi bozulmadan, otantik hali ile modern dünya insanının ihtiyaçlarına uyumlayarak şekilde tasarlanmıştır.

Manevi dönüşüme doğru yapılacak bu derin yolculuk direk tecrübe fırsatı sunar. YogANA programı kadim ve etkileri ispatlanmış uygulamalarla gerçek bir yogini ve yoga eğitmeni olabilmek için gerekli altyapıyı oluşturur.

Tam anlamıyla bir yoga eğitmeni olabilmek için gerekli tüm bilgiler ve uygulamalı teknikler özenle programa dahil edildi.

YogANA Yoga Okulu uluslararası bir okul olarak eğitim müfredatını aktarmaktadır. Yoga eğitemen sertifikası uluslararası yoga kuruluşu Yoga Alliance tarafından RYS-200 olarak onaylıdır. Sertifikaya hak kazanan adaylar tam bir yoga eğitmeni olmak için gerekli yetkinliğe sahip olurlar.

Eğitmen ve kurucu Gülenay Pema uluslararası geçerli E-RYT500 sertifikasına sahip ve hem yurtdışındaki yoga üniversitesinde hem de yurt içinde yoga eğitmenliği tecrübesine sahiptir.

YogANA eğitimleri Ege'nin sakin bir köyünde, doğa içinde sadece yoga inzivaları için geleneksel taş mimarisi ile inşaa edilen Arı Kuşu Retreat'de gerçekleşmektedir. Sunulan yemeklerin çoğunluğu çiftliğin organik sertifikalı bahçesinden sağlanmaktadır.