meditation.jpg

Pema ile
Vipassana Meditasyon İnzivası

15-19 Mayıs 2019

 

Tamamen sessizlik yani “mauna” içersinde gerçekleşen kurslarda, dış etkenlerden mümkün olduğunda yalıtılıp, içe dönmek amaçlanıyor.

Vipassana Meditasyon’u 5000 yıllık ezoterik yazıtlarda yer alan bir meditasyon tekniğidir. Vipassana kelime anlamıyla olanı olduğu gibi görmek manasına gelir.

Eğitmen Gülenay Pema, 2004-2009 yılları arası Hindistan, İtalya  ve Tayland'da yoğun ve aralıksız olarak Vipassana inzivalarına katılmış, pratiğinde ilerlemiş ve onlarcasında gönüllü hizmet vermiştir. 2010 yılından bu yana tecrübelerini 3 ve 5 günlük inzivalar eşliğinde meditasyonda derinleşmek isteyen kişilerle paylaşmaktadır.

Vipassana inzivalarında görsel ve kinestetik olguları ön planda aldığı inzivalarda etkin teknikler bilincin derin seviyelere taşınmasında araç olarak kullanır. İnzivanın ilerleyen sürecinde, kişisel-keşif uygulamaları ile derin bilgelik ve iç-görüye açılan bir ortam yaratılır.

Program Akışı

• Vipassana inzivası katılımcılara özlerine dönebilecekleri, öz-benliklerindeki sonsuz varlığı hatılayabilecekleri eşsiz bir ortam sunar.

• İnzivanın 1/3’lik bölümü konsantrasyonu arttırmaya yönelik tekniklere ayrılmıştır. Konsantrasyon teknikleri arasında Budist konsantrasyon tekniklerinden Anapana ve esoterik çakra öğretileri, özel olarak seçilmiş, çakra titreşimlerini arttırmaya yarayan müzikler eşliğinde uygulanır.

• Konaklamalı olarak 3 ve 5 günlük tamamiyle sessizlik içersinde düzenlenen Vipassana Meditasyon kurslarında, kişinin dışarı ile izolasonu (Pratyahara) sağlanarak, konsantrasyon (Dharana) ve derin yoğuluk (Dhayana) halleri adım adım öğretilir ve bunları tecrübe edebilmesi için gerekli ortam yaratılır.

Detaylar ve kayıt için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

 

Ad Soyad *
Ad Soyad