Gulenay_Pema_Web1-360x548.jpg

GÜLENAY PEMA

1998 yılından bu yana Nepal, Hindistan, İtalya ve Tayland’da yaşayarak, Path of the Heart, Vipassana Meditasyonu, Tibet Budist Felsefesi, Iyengar Yoga, Jnana Yoga ve Agama Yoga geleneklerinde kişisel ve spiritüel gelişimini sürdüren Gülenay Pema Antep, 19 yıllık bu süreçte, öğretilerin merkezinde edindiği tecrübeleri tasarladığı kapsamlı ve dönüştürücü programlar dahilinde paylaşıyor.

2012 yılından bu yana uluslararası bir psiko-spiritüel okul olan Path of the Heart (Kalbin Yolu) eğitimlerine her yıl katılarak bu alandaki tecrübesini derinleştirmekte.

Altı yıl yaşadığı ve 2. vatanı olarak gördüğü Hindistan’da düzenli olarak Vipassana (S.N. Goenka), Hridaya ve Tibet Budist Meditasyon kurslarına katıldı, gönüllü olarak çalıştı ve organizasyonlarında görev aldı. 2000 yılından itibaren 10 ile 17 gün arasında değişen S.N. Goenka (TSC), Sri Prem Baba, Sahajananda gibi aydınlanmış üstadların eşliğinde yirminin üzerinde sessiz meditasyon inzivasına katıldı ve her yıl Hindistan’da, Brezilyalı şaman psikolog ve hakikate ermiş üstadı Sri Prem Baba’nın sessiz meditasyon inzivalarına katılarak kalbin yolunda derinleşmeye devam etmekte.

Aynı zamanda Holistik Yaşam Rehberi olan Pema, kadınlara özel Gizemli Dişilik seminerleri düzenliyor, feminen ve maskülen doğanın tanımlanması ve dengelenmesine yönelik yoğun çalışmalar yapıyor.

160 saate yayılan derin ve dönüşümsel bir program olan Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Programı ile ananelerimizden kalan mirası tekrar sahiplenmek ve yaşatmak için katılımcıları mucizevi bir öz-keşif yolculuğuna çıkarıyor.

Pema, 2013 yılında geçirdiği göğüs kanserini Bütünsel Yoga Terapi kapsamındaki doğal yollarla, hiç bir kimyasal tedavi ya da ilaç kullanmadan yenerek bu süreçteki tecrübelerini kanser hastaları ve yakınlarıyla paylaşıyor.

İki ayrı kıtada yer alan ve iki ana geleneğin eşsiz hocalarından Brezilyalı psikolog ve şaman Sri Prem Baba ve Hintli Ayurvedik doktor ve üstad Guruji Rajkumar rehberliğinde kalbin yolunda kanal olmakta ve Vipassana geleneğinin harmanladığı Vipassana Meditasyon İnzivaları ile daha derinlere inmeye hazır olanlara rehberlik yapmakta. Gülenay Pema Antep International Yoga Federation ve Yoga Alliance tarafından onaylı (E-RYT 500) Yoga Teacher sertifikasına sahiptir. Lise ve yüksek öğreniminin bir kısmını Amerika’da yapan Pema, dijital iletişim alanında çok uluslu firmalarla çalışmıştır.

2016 yılından itibaren eşi Tekin Ateş ile birlikte, Ege kırsalında doğaya ve emeğe kıymet veren, atalık tohumlarla üretim yapan, organik sertifikalı, eko-yapı-yaşam danışmanlık hizmetleri sunan ArıKuşu Çiftliği‘nde yaşamaktadır.


IMG-20170602-WA0030.jpg

semra engİn

Semra’nın çocukluk ve ergenlik yılları Antalya’da zeytin ve portakal ağaçlarının arasında geçti. 4 sınıfta ancak ısına bildiği öğrencilik hayatını İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak sonlandırdı.  Yoga ile tanışması bir arkadaşının sayesinde oldu. İlk dersinde kendinden ne kadar uzak olduğunu gördü ve bu yüzleşme çok daha derin dönüşümlere vesile oldu. 2014 de Çağ Rical Gürle ile 200 saatlik temel yoga eğitmenlik eğitimi ilk eğitimi aldı.

2015’de Gülenay Pema ile YogANA Kadınlar için Yoga Eğitmenlik eğitimi programına katıldı. Yoganın nasıl bir yaşam şekline dönüştürüleceğini, kendinin karanlık yönleri ile yüzleşip, kalbini açmayı ve manevi yolun güzelliğini bu eğitimde öğrendi.

Şimdi Antalya’da zeytin ve portakal ağaçlarının arasında kendi yolculuğuna ve kendini keşfetmeye ve kendi yoga stüdyosu Es Yoga Atölye'sinde yoga eğitimleri vermeye devam ediyor ve yolculuğunda ilerliyor.


tekin ateş foto.JPG

TEKİN ATEŞ

2001 yılında jeofizik mühendisliğinden mezun olduktan sonra Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi'nde sanat felsefesi dersleri aldı. Aynı yıl plastik sanatlar merkezinde Bülent Çınar'dan taş heykel eğitimi aldı ve dört yıl boyunca taş heykel çalıştı. Kocaeli Üniversitesi'nde ekonomi, işletme ve sanat dersleri verirken ünlü heykeltraş Mehmet Aksoy'un sanat tarihi derslerinde asistanlığını yaptı. 2004 yılında Bilgi Üniversitesi MBA (Stratejik Bilgi Yönetimi) programını tamamladı. Kocaeli Üniversitesi'nde 6,5 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2012 yılında derin bir aşk beslediği felsefeye geri dönerek Felsefe Yüksek Lisansı'nı tamamladı. Çalıştığı alanlar feslsefi antropoloji ve ekolojik felsefe oldu. 2014 yılında Maltepe Üniversitesi'nde doktora programına başladı. Doktora programında odaklandığı alan varoluşculuk, etik ve ekolojik felsefedir. 

Sürdürdüğü akademik faaliyetlerin yanında 2008 yılında Samanlı Dağları'nda bululan Yuvacık Beldesi'nin bir dağ köyünde organik tarım ve hayvancılık yapmaya başladı. Tasarladığı doğal tarım modelinde 'anam babam usulü' tarım ve hayvancılığı şiar edinerek bir çiftlik kurdu. Arıcılık, keçi çobanlığı, peynir ve yağ üretimi yaparak hayatını sürdürdü. Lise düzeyindeki öğrencilere tasarladığı doğal yaşamı eğitimlerle uygulamalı olarak paylaştı. Buğday Derneği'nin kurduğu Şişli ve Kartal Organik Halk Pazarları'nda organik ürünlerini sundu.

Son yıllarda uzak doğu felsefesine olan ilgisi arttı. Yoga sutraları üzerine çalışmalar başlattı.

Şimdilerde Ege kırsalında yerel mimariye uygun ekolojik taş ve ağaç sentezli evler tasarlayıp inşa etmektedir. Atalık tohumlarla doğal ürünler ürettikleri ve yoga inzivaları düzenlenledikleri Arıkuşu Çiftliği'nde eşi Gülenay Pema ile birlikte yaşamaktadır.

 

Burcu Çallıoğlu

Burcu İzmir’de doğdu ve büyüdü, İzmir Amerikan Lisesi’nde ortaokul ve lise öğrenimi sonrası üniversitede İstanbul Yeditepe Üniversitesi matematik bölümünü bitirdi. Yaklaşık 7-8 yıl kurumsal hayatta çalıştı ve çalışırken Gülenay Pema’dan aldığı YogANA Yoga eğitmenliği ve Gizemli Dişilik eğitmenlik programları hayatında bir dönüşüm ve kendini keşif yolculuğunu başlattı. Hindistan’da sevgili Sri Prem Baba’nın öğretileriyle bu yolculuk daha da derinleşti ve hayatında yeni yollar açtı.

2016 yılından beri kalbinin yolunda ilerlemek için Hindistan’da Sri Prem Baba ile buluşmaktadır. Kurumsal hayatına son verdikten sonra 6 aylık Tayland, Kamboçya ve Hindistan yolculuğuna çıktı ve bu yolculuk sırasında Tayland Agama Yoga’da 200 saatlik Yoga Eğitmenliği programını tamamlayıp Yoga Alliance onaylı sertifikasını aldı. Ardından kuzey Tayland’da Lahu Village isimli bir köyde ‘The Sunshine Network’ okulundan 90 saatlik geleneksel Thai Yoga Masaj eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı. Hali hazırda İzmir’de yoga dersleri vermekte ve Thai Masaj seansları uygulamaktadır. Aynı zamanda doğada olmayı çok sevmesi sebebiyle köylere gitmekte, çeşitli kamplar, doğada gönüllü işler yapmakta, mümkün olduğunca az tüketip üretmeye çabalamakta ve çok sevdiği seramik ve dans ile ilgilenmektedir.